четверг, 22 мая 2014 г.

Шведсько-український проект із створення дейзі-книг


19 травня у Львові стартував шведсько-український проект «Сучасні інформаційні системи для українських користувачів з вадами зору». Організатори планують створити в Україні аудіобібліотеку навчальної та художньої літератури у форматі «дейзі».

Проект триватиме півтора року і завершиться у грудні 2015-го, інформує прес-служба Львівської міської ради.
Формат «дейзі» має функцію навігації аудійованою книжкою. Повністю незряча людина досить швидко зможе віднайти потрібний їй розділ, параграф чи сторінку в аудіокнизі.
Над виготовленням книг у цьому форматі працюватиме група незрячих і слабозорих українців, які з’їхалися до Львова. Для них з 19 до 22 травня у місті проводитимуться заняття з вивчення методики виготовлення «дейзі»-книг, після чого група продовжить навчання у Швеції в червні цього року.
Учасники проекту до грудня 2015-го планують виготовити 2 тис позицій аудіокниг такого формату, зосереджуючи увагу на україномовній та навчальній літературі.
«Проект має на меті заснувати першу в Україні «дейзі»-бібліотеку, доступну на одному з Інтернет-ресурсів, і розпочати практичне вирішення тих освітніх проблем, які сьогодні стоять на заваді учням і студентам з глибокими ураженнями зору», - пояснила керівник шведсько-українського проекту Оксана Потимко.
Водночас ініціатори хочуть вирішити питання переходу від брайлівських до сучасних форматів підручників. Тому організатори звернулись до Міністерства освіти та науки з проханням надати електронні версії підручників для незрячих учнів середніх шкіл. Однак поки що не отримали відповіді.
Джерело: 
ZAXID.NET

Ще публікація про проект
Комментариев нет:

Отправить комментарий

Примечание. Отправлять комментарии могут только участники этого блога.

Популярные сообщения