четверг, 14 января 2016 г.

Подорож до Швеції у нагороду за участь у проекті створення дейзі-бібліотеки"...до України повернулось четверо волонтерів, які протягом трьох тижнів начитували підручники для незрячих користувачів у Швеції на базі вищого навчального закладу – Академії «Свефі» (Svefi Academy). Волонтери репрезентували відразу кілька областей України – Львівську, Херсонську, Луганську. Подорож до Швеції стала своєрідною нагородою для тих, хто найкраще справився з аудіюванням літератури для осіб з глибокими вадами зору. Про цеДивись Інфо повідомила прес-служба ЛМР.

До участі у такому конкурсі їх запросив Львівський обласний осередок ВГО «Українська спілка інвалідів – УСІ», який завершує реалізацію міжнародного шведсько-українського проекту «Сучасні інформаційні системи для українських користувачів з вадами зору». Кінцева мета проекту – створити Першу українську дейзі-бібліотеку, укомплектовану підручниками для середньої та вищої школи. Вже наприкінці 2015 року ця бібліотека стане доступною для усіх без винятку незрячих і слабозорих користувачів, які повсякчас відчувають гостру потребу в доступі до навчальної книги.
Впродовж перебування у Швеції волонтери озвучили підручники для 4 класу, частину посібників для студентів ЛНУ ім. І. Франка, а також літературу для кількох незрячих дітей з Франківської та Черкаської областей. Зараз триватиме обробка аудійованого матеріалу спеціальними програмами, з метою їх конвертації у формат DAISY, що забезпечить можливість навігації та швидкого пошуку потрібного матеріалу.
Варто зазначити, що 10 грудня 2015 року в стінах Парламенту відбувся брифінг народних депутатів Лілії Гриневич та Юрія Шухевича, за участю львів’ян Оксани Потимко та Петра Хімки, під час якого презентували законопроект №2368 про забезпечення доступу незрячих осіб та осіб з дислексією до літератури у спеціальних форматах. Цей законопроект регламентує впровадження в Україні формату DAISY, а також низки інших витребуваних реаліями норм, що сприятимуть полегшенню доступу осіб з інвалідністю до різних сфер життя."
Комментариев нет:

Отправить комментарий

Примечание. Отправлять комментарии могут только участники этого блога.

Популярные сообщения